Лазерне 3D сканування (3D сканування) в компанії Geobud - це сучасна технологія збору просторових даних. В результаті сканування формується тривимірна модель об'єкта - «хмара точок», що складається з набору вершин, положення кожної з яких в просторі визначається значеннями координат X, Y та Z.

3D сканування може здійснюватися двома способами - стаціонарним (скануються окремі будівлі і споруди, внутрішні приміщення) та мобільним (скануються великі території, лінійні об'єкти).

Переваги технології 3D сканування в компанії Geobud :

 • Зменшення (в 2 і більше разів) трудовитрат на виконання комплексу топографо-геодезичних і картографічних робіт;
 • Висока швидкість (до 1 млн. Точок / сек) і мобільність (лазерний сканер може встановлюватися на різні транспортні засоби - автомобіль, залізничну платформу, човен, безпілотний летальний апарат, швидкість руху комплексу від 40 км / год і вище);
 • Висока точність (до 15 мм) і детальність (від 1 точки / см2);
 • Можливість проведення робіт цілодобово (до 24 годин на добу) і більшу частину року;
 • Мінімізація «людського фактора» з можливістю зйомки важкодоступних і небезпечних об'єктів на безпечній відстані (до 300 м) без безпосереднього контакту з ними;
 • Формування двовимірних даних і 3D-моделей об'єктів, сумісних з сучасними ГІС і системами CAD-проектування.

  Проведення геодезичної зйомки в компанії Geobud. Технологія 3D сканування дозволяє одночасно проводити горизонтальну і висотну зйомку місцевості. В результаті роботи лазерного сканера формується «хмара точок», на основі якого будуються ортофотоплани. «Хмара точок» і ортофотоплани можуть бути представлені в різних системах координат.

  Складання (оновлення) картографічних матеріалів в компанії Geobud. Отримані в результаті 3D сканування «хмара точок», ортофотоплани і прив'язані в просторі фотозображення, дозволяють в камеральних умовах скласти високоточні топографічні плани і підвищити якість вже наявних картографічних матеріалів шляхом їх поновлення.

  Матеріали 3D сканування і отримані на їх основі топографічні плани можуть стати для населеного пункту єдиної високоточної і актуальною картографічної основою для вирішення великої кількості практичних завдань, таких як, ведення містобудівного кадастру, розробка генерального плану та схем територіального планування, інвентаризація земель, прокладка та ремонт інженерних мереж.

  3D-картографія та 3D-моделювання в компанії Geobud. Результати 3D сканування можуть стати основою для побудови картографічних матеріалів у форматі 3D, який надає нові можливості моделювання, просторового аналізу і візуального відображення об'єктів.

  Інтеграція даних 3D сканування з наявними даними засобами ГІС в компанії Geobud. Матеріали 3D сканування можуть бути легко інтегровані з уже наявними масивами просторової інформації засобами ГІС. Це дозволяє організувати процес оновлення й уточнення вже наявних даних при мінімальному обсязі польових робіт. Синергетичний ефект просторового ГІС-аналізу дозволяє отримувати якісно нову інформацію про об'єкти.